Union County schools honor rolls

Mar. 23, 2013 @ 02:50 PM

Forest Hill High

Fourth Six Weeks

A Honor Roll

Grade 9: Shelby L Aldridge, Janora R Brown, Karina Ceballos, Meghanne J Edwards, Lola A Helms, Felipe A Lopez, Ammy Lopez Garcia, Sarah E Mills, Diego Morgado-Alfaro, Adam B Pettit, Breann M Rushing, Dylan B Segee, Olivia S Simpson, Kalei N Stafford, Seth A Whitley

Grade 10: Jonathan M Adams, Jasmine M Allen, Landon C Allen, Jerry E Autry, Kayla G Funderburk, Dania G Gutierrez, Spenser S Helms, Ava L Horne, Zachary T Mauney, Hannah B Mullis, Rachel N Phifer, Jonah T Rape, Christopher R Smith, Michael D Whitis

Grade 11: Anayeli Cuaxinque Morales, Andrew C Farmer, Jacob M Mcewen, Katie E Rivers, Erika D Traywick

Grade 12: Jason R Broome, Trae A Harrell, Bridget E Helms, Jory J Knight, Autumn N Palmer, Brandon L Stegall, Trevor S Sullivan

A/B Honor Roll

Grade 9: Jonathan A Albertson, Dei'Keibren K Allen, Sheanna L Allen, Jennifer J Bautista, Shenika N Burns, Jose F Carballido, Jennifer Castrejon, Kevin M Castro, Anthony C Causey, Sema G Chin, Tyrek J Clark, Noah Z Colston, Iris Crispin, Kelsie L Driggers, William C Farmer, Yulisa Garcia, Brooke M Godwin, Khristina E Hamilton, Taylor C Helms, Kaylan M Hough, Kierra M Innamorato, William Isenhour, Reagan H Jackson, Elizabeth Jimenez-Rivera, Kristopher L Katona, Cody A Kimrey, Amanda L Lang, Jesse A Lee, Jakaisha K Lindsey, Madison Little, Jaquara C Lunn, Jeremy C Martin, Matthew N Martinez, Myranda L Mccomb, Austin D Miller, Gregory C Moore, Bryan A Munoz, John R Muska, Sairy C Nunez, Summer J Orr, Jeremy D Oxendine, Crystal Perez-Ramirez, Allison D Pressley, Tiffany L Rowell, Tiffany Lynn Ellis L Rowell, Lena R Rushing, Courtney M Sigmon, Kaleel S Staton, Brittany M Trull, Jacob A Woessner, Kayla N Wright

Grade 10: Nathan J Abar, Amairany Aguirre, Chad L Aldridge, Holly R Aldridge, Monika D Allen, Mary K Atkinson, Caylah J Ballew, Shelby D Benton, Caroline G Bradley, Cassandra E Brown, Neftali Bueno, Osiris Canabal, Jasmine S Caraway, Brooks J Clontz, Juwan M Crowder, Sierra G Farmer, Najion S Funderburk, Bianca N Gibson, Michael A Graham, Kara R Griffin, Cristofer J Grismer, Justin D Guiney, Destinee N Hammonds, Tariah A Harrell, Bryce A Helms, Samantha L Helms, Allyson N High, Lauren C Honeycutt, Cayce E Kennedy, Mai N Lor, Deyaneira Martinez, Ben H Meares, Amanda J Miller, Kayla Morris, David V Nash, Alex M Oxendine, David B Rivenbark, Jada J Rushing, Juan A Santillo, Alexis N Selby, Roberto Severino Hinojosa, Melissa L Silsby, James R Sitterly, Katelyn A Smith, Aaron M Stewart, Dalton A Taylor, Eduard A Turcios, Bradley White

Grade 11: Samuel R Adams, John A Ashcraft, Leticia Aviles, Anaisabel Castillo, Leah N Cave, Laura L Ceballos - Delgado, Diana Cuaxinque Morales, Sierra R Deese, Katie M Edwards, Caitlin Figueroa, Kerstyn N Helms, Sarah N Helms, Beatrice A Hernandez, Savannah L Hicks, Erica B High, Mary K Hill, Yamilez Matos, Alexandria S Miller, Katie J Mullis, Amor A Olmedo, Tiffany R Powell, Diana G Recendiz, Kelly M Reyes, Lauren T Riley, Oscar L Rodriguez, Morgan L Rorie, Chase W Ruppe, Yesica Sandoval, Cindy Sierra, Veronica Soriano, Christopher K Stafford, Austin D Starnes, Steven R Sweatt, Nikki E Witt

Grade 12: Andrea K Bivens, Charles Blackburn, Joshua T Bohren, Jasrelle Brown, Tyvon J Bush, Desiree T Colston, Jayde A Cox, Ja'Quisha S Dosdos, Kayal Fletcher, Samuel G Forbis, Jamie L Forester, Jose L Garcia, Dominique L Hammonds, Tyler E Hance, Matthew R Hayes, Amber Helms, Shelby B Helms, Sarah S Henry, Davis M Hollis, Heather I Horne, Kimberly N Hubbard, John G Jackson, Danta C Jarrell, Courtney J Lambroff-Clawson, Maria Lopez, Jared D Lowery, Victoria B Manus, Simone L Marsh, William J Moretz, Demars R Morgan, Jocelyn R Parham, Zachary O Parrott, Malik R Pierce, Kirstyn D Rademaker, Stephanie Reyes Hernandez, Victoria G Sebastian, Stephen M Singletary, Sumaria S Sowell, Samantha N Stegall, Kasey M Strawn, Shaquavia Sutton, Joseph Toudt, Jamie S Trull, Hailey M Turner, Jose M Velazquez Lopez, Jada L White, Taylor N Williams, Tiffany S Wilson, Jontesia Winfield

 

Tabernacle Christian

Fourth Six Weeks

A Honor Roll

 Grades Kindergarten: Bethany Ash, Crash Greene, Kaylee Keeter, Reyna Koski,  Addison Wallace, Emma Workman.

Grade 1: Taylor Aldridge, Josiah Ash, McKenna Bannon, Haley Benton, Natalyn Blevins, Justin Gurley, Ayden Horne, Austin Parker, Emma Rape, Kennedy Richardson, Megan Robinson,  Kyla Wright

Grade 2: Nathan Blevins, Sarah Burgess, Melanie Cohee, Cam Harrington, Savannah Helms, Viviana Hernandez, Seth Lewey, Chance Morgan, Asher Richardson

Grade 3: Summer Adcock, Daylen Carpenter,  Taylor Clemmer,  Abby Dobbins,

Sarah Hoffman, Caleb Johnson, Ethan Leonard, Mary Mangum, Noah Mangum, Alexis Morgan, Kassidy Robinson, Brent Royal

Grade 4: Grace Baker, Summer Griffin, Avery Helms, Carter Lindsay, Job Mangum, Annie Miller, Macy Miller, Rebekah Workman

Grade 5: Kianna Bess, Lauren Brown, Josiah Couick, Jackson Gurley, David Leonard

 A/B Honor Roll

 Grade Kindergarten: Mya Ashford, Sarah Harrell, Abigail Moore

Grade 1: Genesis Leviner, Caleb Lindsay, Faith Mangum, Brook Scearce,  Carly Stone

Grade 2: Caleb Hoffman, Karah Langston, Caleb Medlin,  Belle Rape,  Jocelyn Salinas,  Brittani Thomas

Grade 3: Riley Benton, Malcolm Bess, Emily Purser, Luke Trevino

Grade 4: Dillon Givens, Colton Medlin, Nicky Miller, Sarah Rape

Grade 5: Will Adcock, Wyatt Adcock, Drew Ash

 

Marshville Elementary

Fourth Six Weeks

 A Honor Roll

Grade 3:  Jada Barrino, Lyndon Gaddy, Tia Green, Sommer Loftin, Emma Griffin, Heather High, Ali Barrier

Grade 4: Hope Benson, Jeydi Galiana, Katie Rose Lee, Lele Maske, Khoury Nassef, Taylor Pierce, Spencer Silsby, Tracy Xiong, Nate Brewer, Payton Daniels, Caleb Rogers

Grade 5:  Julia Feidler, Scarlett Helms, Elijah Crowe

 

 A/B Honor Roll

Grade 3:  Anaya Bush, Sage Kelly, Gracie Sims, Delainey Preslar, Madeline Ivey, Jennifer Hernandez, John Tadlock, Dylan Phifer, Morgan Zambarda, Chloe Crowe, Jaclyn Edwards, Dada Tyehimba, DaeQuan Garcia, Holly Griffin, Rebecca Lamb, India Middleton, Irvin Munoz-Garcia, Nathan Rowe, Abby Causey, Alexis Smith, Anna Edwards, Christian Munoz

Grade 4:  Kaitlin Davis, Kade Horning, Michael Little, Perla Melchor-Cruz, Marcus Anderson, Emma Deason, Taylor Helms, Natalie Loftin, Charly MacDonald, Griffin Moore, Christian Palmer, Jhony Vergara Torres, Nathan Widmaier,  Madison James, Dallas Boliner, Silvestre Martinez, Journey Overcash

Grade 5:  Genesis Mendiola, Hunter Phifer, Leigha Steele, Wizdom Perez, Ashley Mullis, Isaac Hill, Luke Preslar, Landon Newsome, Brandon Barrier, Ana Contreras, Elizabeth Horne, Dillon Wright

 

Wingate Elementary

Fourth Six Weeks

A Honor Roll

Grade 3: Isabella Dominguez-Sanchez, Whitney Easter, Crystal Gomez-Aguilar, Dylan Stephens

Grade 4: Isaiah Funderburk, Lluliana Hernandez, Christian Kirby, Stephanie Pacheco, Brian Silva, Alaisha Tobias, Evan Wilson

Grade 5:  Trevor Helms, Cameron Turner

 

A/B HONOR ROLL

Grade 3: Catherine Apaez-Martinez, Tripp Arant, Michelle Benton, Katie Brewer, Samatha Capote-Sanchez, Adolfo Castrejon, Alexis Dimas, Daniela Garcia-Diaz, Joanna Garcia-Salinas

 Grade 4:  Mishelle Aguilar-Benitez, Timothy Alonso, Gavin Blackwell, Elijah Funderburk, Innese Gonzalez, Nycholas Gribben, Hillary Haggin, Kim Holmes, Brinny Landa-Sandoval, Jamaya Lindsey, Nick Luckman, Brian Lugo, Dynasha Mills, Kerrisa Norris, Johana Ortiz-Garcia, Robert Parks, III, Guillermo Ponce-Arcia, Katherine Pugh, Rosa Saucedo-Leana, Martin Solis, Luis Solis-Carmen, Carson Sproule, Kayla Tran, Brooke Trull, Caylin Turner, Jon Watkins, Angel Zapata

Grade 5:  Nijhe Akerele, Alexander Bass, Jessica Benton, Shakyla Blakney, Curtis Gordon, Jiovani Hasty, Jalen Huntley, Martha Loredo, Iliana Saucedo

 

Prospect Elementary

Fourth Six Weeks

A Honor Roll

Grade 3: Seth Ballard, Nikki Crook, Dakota Garrison, Hailey Jones, Alissa Laney, Chastity Laney, Samuel Lathan, Jacob Mangum, Iann Morris, Ruby Piddock, Carter Starnes, Samuel Starnes, Brooke Strickland, Shannon Studer, Logan Voglewede.

Grade 4: Chase Belk, Charlotte Blackmon, Keairiah Blount, Taylor Dill, Riley King, Courtney Liles, Plyler Jackson, Hannah Purcell, Jillian Strickland.

Grade 5: Olivia Bartlett, Cecilia Couick, Mason Piddock.

 

A/B Honor Roll

Grade 3: Kailey Barwick, Lena Bentley-Morton, Kolby Broome, Connor D’Apice, Daylon Houston, Bailey Howell, Anna Laney, Joshua Martin, Kaylee McManus, Cristian Melchor-Melchor, Maren Moore, Trevor Mullins, Ashton Plyler, John-Michael Privett, Dulce Regino-Sanchez, Alexus Seibel, Christiana Shaktman, Alexis Templin, Hunter Tullock, McKenzie Tullock.

Grade 4: Christian Agerton, Ryan Allen, Braylen Batson, Colby Baucom, Mallory Berkebile, Alexis Bowers, Mackenzi Brown, Zoe Burke, Jordan Connell, Jacob Harkins, Kendell Holshouser, Kadin Holt, Kimberly Jackson, Alec Jarvis, Andres Jauregui, Uriah Jones, James Little, Benjamin Lunsford, Carley McRorie, Charliey Melchor-Aguilera, Karsyn Millican, Aydin Norris, Sarah Starnes, Nicholas Welsh, Ivy Wilson.

Grade 5: Joseph Aycoth, Kenidy Bell, Blakely Boryczewski, Jesse Couick, Sabrina Davis, Dalton Edgar, Mia Edwards, Austin Fowler, Victoria Hammel, Chloe Hardy, Abigail Hernandez, Marcus Hesske, Dreama Ibrahim, Matthew Isom, Alyssa Jarvis, Tori Lavoie, Joseph Lehnhardt, Austin Love, Kristen Lowery, Cody Mack, Olivia McCray, Randall McCray, Luke McWhorter,  Mallory Melton, Karmen Moser, Mason Myers, Emma Nash, Madelin Nicholls, Makayla Owen, Matelyn Polen, Colleen Pomfrey, Zachary Price, Chelsea Quintero, Joangel Rangel, Kyle Rorie, Gillian Ryan, Haleigh Sikes, Katherine Smith, Kayla Smith, Ava Starnes, Hannah Starnes, Moriah Sustar, Corinna Sutton, Joshua Tyson, Natanael Vasquez, Noah Voglewede.