UCPS Honor Rolls Dec. 15, 2012

Dec. 14, 2012 @ 06:50 PM

Weddington

Middle School

Second Six Weeks

A Honor Roll

Grade 6: Sarah K Alhajli, Jared C Applegate, Zoey P Beausoleil, Anushka Bhawsinka, Abigail E Bowers, Aiden E Brosterhous, Sydney E Burke, Michael L Cavallero, Nicholas T Citrano, Delaney M Conner, Allison R Curtis, Larissa K Decker, Pia J DiCenzo, Eliza G Durham, Riley E Felts, Madelyn L Flickinger, Cristina M Harry, Alexander J Healy, Kenzie M Hechtel, Spencer J Higgins, Jonathan T Hutteman, Roseanne K Joseph, Parker J Kradas, Aaron W LeGrand, Cameron C Maddox, Nathanael J McGrath, Samantha A Millendorf, Morgan F Miller, Blake L Monkus, Bradley C Moorehead, Erika A Newman, Brandi L Nguyen, Bijal D Pandoria, Hudson D Pirkey, Tracy G Ridley, Barbara K Schmitz, Arianna J Schwartz, Constance Lea Y Schwartz, James H Shipley, Jessica A Simmons, Zachary L Snowdon, Caroline M Snyder, Kaitlyn R Speiser, Ryan J Spivak, Samantha P Sprenkle, Dellon N Stough, Alexander G Stoynev, Ryan J Tezzi, Kailee A Ursini, Sydney D VanHorn, Shishir K Vyas, Alexander B Weinberg, Noah A Weisberg

Grade 7: Anna L Baucom, Tess E Bowen, Megan E Carey, Amanda R Cherry, Scott T Chomicki, Taylor S Coleman, Charles B Colson, Mark E Drewery, Matthew T Eberhard, Michelle L Gaylord, Colin J Geraghty, Ellora H Golbus, Luke W Hardy, Andrew J Healy, Kate T Ibarra, Nitisha Jagarlamudi, Shannon E Lawler, Hannah H Lee, Helen T Li, Benjamin R Long, Julie A Lyons, Morgan A Macia, Siret Mann, Caden G McCament, Michaela S McDuffie, Dylan C Morgan, Hannah L Phillips, Jordan M Ries, Alicia R Robbins, Kaleigh D Roberson, Brooke E Sandbo, Kaitlyn T Schmitt, Khushmi N Shah, Ashley V Shreves, Aarushi Singh, Madison R Smith, Ashwin B Subramaniam, Samuel J Tackeberry, Tyler A Temprile, Benjamin S Thompson, Emma S Tucker, David B Veres, Katherine Wilkins, Joshua A Wilson

Grade 8: David L Bayha, Emma G Boutwell, Kristen R Brown, Hannah R Burnette, Tiffany A Butcher, Emily M Decker, Grace E Decker, Jake A Donofrio, Alyssa N Felts, Sabrina M Ficara, Zachary M Gaines, Caitlyn George, Molly R Hansen, Joshua T Harry, Kayla Hechtel, Alexander J Helms, Natalie Herbst, Joel Hobbs, Liesl A Holder, Caroline J Horne, Hope L Howie, Sydney E Jones, Dalton M Kelly, Lydia M Kerrigan, Anantika K Khindaria, Jillian D Klosek, Richard W Laughlin, Tyler H Macinnis, Cyan R Mercer, Cameron D Michael, Brooke A Mikes, Tyler J Moorehead, Kelsey D Patterson, Maxwell V Petruzzi, Alexandros M Pistiolis, Justin Pruitt, Samuel P Reinecke, Allison Shreves, Brendan A Sibley, Celia A Snipes, Jared G Stokes, Rachel E Tilley, Catherine S Waddell, Taye A Ward, Morgan Wetherbee

 

A/B Honor Roll

Grade 6: Anne E Abrams, Erica L Adams, Chase A Anderson, Tawo S Ayambem, Nicholas C Bartolomeo, Nicholas C Battista, Hannah K Bennett, Alyssa M Biancardi, Ethan D Boutwell, Braxton R Bowen, Max J Brimigion, Kyle J Bryce, Emiah Y Burrowes, Rachelle E Cabrera, William J Cameron, Emily S Carlson, Elizabeth A Carlton, Samantha L Carpenter, Anthony J Casciola, Madelyn E Cherry, Ishan A Chitale, Julia L Clark, Ryan M Clark, Landon M Clouse, Aaron J Colley, Courtney A Connell, Hannah L Conner, Camryn R Coogan, Madelyn G Counts, Bethany L Cupp, Kayla S Deese, William H Deihl, Jonah B Dembe, Carson R Dickey, Ana R Dobeck, Emerson A Douds, Jack T Drabenstadt, Ian P Dunn, Samantha M Eberhard, John A Edwards, Sara M Ellisor, Sydney C Farrell, Logan C Fillizola, Jordan W Gaines, Danielle M Gama, Stamatia M Gazzola, Adam R Gilmartin, Ryan Goldstein, Bryan M Gonzalez, Kate J Goodwin, Andrew C Griffith, Galen J Hague, Jack W Harris, Emma L Horne, Ryan D Huesing, Tyler J Iglesias, Patricia M Jackson, Simon T Jenkins, Austin R Jones, Molly A Jones, Oliver C Jones, Chazton G Jordan, Tate P Kenison, Malachy C Kerrigan, Julia M Kjelland, Joshua T Kolubinskyj, Jordan L Lamont, David R Lange, Stephen E Larson, Benjamin C Lassiter, Samiyah Lateef, Cecelia I Laughlin, Justin A Leiner, Thomas M Lewis, Madeline R Liesman, James B Little, Timothy D Loye, Katherine E Lyons, Mary B Marze, Nasia W Mash, Thomas R Mattison, Sophia A Maupin, Kiely M McDonald, Mara A McDonald, Cooper P McKeehan, Robert J McManus, Justin T Melhorn, Sarah M Merrill, Emily E Moonan, Hailey C Moore, Robert A Moore, Haley R Morreale, Sarah A Muhyeddin, Katherine D Muller, Katrina L Munoz, Eamon M Murphy, Victoria A Neff, Jensen R Nicastro, Aidan M Nolan, Abigail R O'Connor, Jackson P O'Hara, Ijeoma L Okocha, Alec R Orrell, Bronagh C OShea, Jared V Papke, Manav B Parikh, Alexis R Patterson, Kaleigh M Perez, Justin W Pharr, Emma Y Pincus, Lucy Y Pincus, Madison E Purviance, Dylan S Quick, Emily Y Qureshi, Audrey E Ramsey, Reagan D Rand, Olivia N Ransbottom, Eric W Reilly, Zachary C Reiser, Alexis J Resing, Olivia M Riden, Landon B Rishe, Tylar S Roof, Sophie E Runge, Michael J Saccio, Thalia R Salas-Zagacki, Jillian T Scharf, Eric T Schneider, Grace M Schubert, Joeley A Seitz, Shelby A Shafer, Lucas S Sheaffer, Lily A Shermansky, Garrett M Shrader, Vanessa C Sirico, Kendall M Smith, Michael J Smith, Payton A Smith, Eva C Snipes, Clay P Spivey, Phoebe I Stones, Brandon M Stough, Christina M Sutton, Margaret J Thompson, Sarah N Traylor, Sarah O Vest, Alexandria J Wall, Jacob P Wallace, William A Werner, Tyler J Williams, Grace E Williamson, Sarah M Willis, Anna M Wilson, Ryan J Wlezniak, Leah M Young, Jade Zhang

Grade 7: Lindsay E Anderson, Christopher T Aquino, McCarty H Beckerman, Harrison G Bernard, Meghan E Boulware, Alanna N Brown, Blaire E Brown, Zackary T Budzik, Matthew A Burke, Cara M Burrell, Matthew C Burrows, Zoe A Butler, Joshua J Buwick, Robert S Buzzard, Christine E Byrne, Kaylin A Carr, Nicole E Cavaliere, Jackson M Chavis, Madison E Cherry, Lauren K Chiaradio, Caitlin M Collins, Arynn M Cooper, Tyler S Counts, Lauren E Craig, Paul M D'Amico, Meredith J Davis, Frank Del-Ciampo, Mallory L Delev, Alisha A Desai, Rohan A Desai, Stefan J Do, Briana N Eustace, Sarah A Evans, Eliza M Ferguson, Caroline M Figman, Allyson K Fisher, Megan E Fridrich, Aubrey M Garren, Brady P Gesner, Megan L Gioffre, James M Goldfarb, Logan P Green, Jamie L Haney, Vanessa O Harrison, Anthony M Hennings, Jackson J Herring, Harrison A Hockenberry, George D Holevas, Kyndal P Ivey, Kristen A Jones, Ivan D Karaivanov, Grant W Kimner, Avery A Kinnear, Cassandra E Knobeloch, Ryan J Kroll, Jacob L Label, Cameron E Lacroix, Benjamin M Lamb, Adam M Langevin, Allie V Leach, Ethan S LeGrand, Jared T Leister, Austin R Leonard, Jason Li, Bradley M Link, Reilee Linner, Denison P Livingston, Jacob F Long, Brooke N Luther, Jaclyn M Lyons, Caleigh S MacKinnon, Katherine E Malatras, John F McCarthy, Branson R McGee, Brady S Michelow, Alyssa R Mikeal, Kerrie A Miles, Andrew J Miller, Carleigh R Miller, Morgan A Montemayor, Nicole E Montemayor, Grace E Moore, Luke A Moore, Brendan L Moran, Gabrielle A Morrison, Samantha M Morrison, Junaid S Munshi, Ethan D Murray, Sophia R Nelson, Luke R Nygard, James J O'Grady, Dumebi S Okocha, Miranda C Olson, Jennifer L Onos, Matthew J Owens, McKenna G Owens, Ansley B Paris, James M Paris, Samir V Patel, Sheev V Patel, Grace A Perkins, Kalee H Plante, Zachary T Powers, Colton J Rahall, Katlyn G Randolph, Hannah L Rhyne, Katie G Richardson, Alexander J Roach, Samuel M Sheridan, Kaitlyn P Shuck, Bailey S Simpkins, Connor R Smith, Rachel L Smith, Magdalyn G Snyder, Frances R Stark, Anna C Starnes, Benjamin R Stone, Anthony J Terrigno, Garett J Thompson, Myles D Tillery, Spencer E Tilley, Griffin B Tracy, Brittney N Traylor, Ian E Turowski, Hunter D VanScoy, Ethan M VanWynsberg, Kristen B Walters, Emma C Waters, Emily G Watts, Frank M Weaver, Tyler J Yoder

Grade 8: Mark B Adams, OluwaTosin O Aluko, Emerson K Armstrong, Sarah R Ayer, Gabrielle F Barajas, Anthony G Battista, Jane E Baxley, Nicholas T Bellardini, Alexandria M Benedict, Thomas A Bennett, Megan R Berry, Coby Bloxham, Harrison M Bowers, Mia Briguglio, Lucas T Brown, William B Brunson, Chloe Bunce, Kenneth P Canup, Madison J Carmichael, Gabriella A Cavallero, Lillian E Chambers, Jennifer L Clark, Nicholas P Connell, Gabrielle M Cormier, Brenna A Cravens, Nolan C Crooks, Poulami Das, Michael S Davidson, Annie G Davis, Taylor C Deal, Cynthia R Delgado, Jason M Dodds, Jessica E Dohman, Anastasia A Douds, Camryn M Drabenstadt, Stephanie K Espinosa, Elizabeth B Farquhar, Joseph B Ferro, Emma M Finnerty, Harry Fleck, Kennedy A Fowler, Evan C Fremin, Wyatt D Furlong, Ruby R George, Scott S Goodwin, Cody A Grant, Kylie M Hall, Warren C Hamer, Henry M Hatt, William C Hatt, Darius J Haughton, Jacob M Herring, Lydia H Holley, Aaron S Horner, Kelly J Huben, Madison R Hughes, Morgan L Jamison, Emily A Jeffords, Logan A Jennes, Paul F Jennes, Harrison C Kaperonis, Sarea N Kelly, Mason A Kennedy, William H Kern, Megan L Kirkland, Emory C Kiser, Jamie A Krantz, Sean A Lamont, Garrett S Lathrope, Allison R Levi, Grace K Lingo, Nathan I Lisiecki, Trevor J Little, Derek M Long, Nathan A Long, Alexander Y Lubinecky, Andrew K Lyons, Taylor S MacLellan, Walter M Magda, Lauren M Marlowe, Kerrigan A Mccabe, Thomas J McCorkle, Elizabeth Mcdonnell, Grace D McKinley, Caitlyn G Mcluskie, Adam J Miller, Bryce C Monkus, Matthew A Moore, Kelsey A Nevill, Colby G Niemeyer, Ana P Nieto Ramirez, Niall P Nugent, Emma M O'Connor, Olivia L Odle, Emily J O'Hare, Jonathan M Ohmstede, Jessica N Olson, Jonathan Palmer, Ami M Patel, Kaitlyn N Paxton, Jay F Peeler, Arianna R Pensiero, Thomas M Pfeifer, Steven D Pharr, Sydney F Poore, Leah R Porter, Giavanna A Proctor, Cody E Qiu, Dan H Queen, Regan P Richards, Edward Richardson, Paul B Richardson, Remi R Roberts, Lizbeth P Saa, Patrick J Salfia, Morgan L Saur, Austin J Schill, Jake A Schmitz, Gabrielle L Schubert, Ethan J Schwartz, Alyssa E Sherrin, Suzu F Sidney, Camilla M Sirico, Patrick D Smith, Caileigh J Snowdon, Bennett M Strange, Jonathan T Swierski, Grantham F Thomas, Kaylea E Tolchin, Marissa C Toscano, Gillian E Totaro, Caroline M Van Heyningen, Solomon T Waithe, Charles D Warren, Rebecca R Wells, John C Williamson, Margaret C Wright, Brandon R Young, Bradley R Zilisch

 

Rocky River

Elementary

Second Six Weeks

A Honor Roll

Grade 3:   Seth Averill, Lexi Blanco, Samantha Brewer, Nathan Dixon, Haven Dougherty, Liana Fawcett,  Raven Harrison, Riley Harrison, Haley Manley, Mary Jane O’Brien, Jacob Polillo, Christopher Williamson,

Grade 4:  Emily Brasseur, Bradley Dela Paz, Jackson Edwards, Tera Fulmer, Elijah Funderburk, Abigail Keller, Connor Kiggins, Selah Newey, Annahlise Santos, Alexa Shure, Claire St Benard,

Grade 5: Morgan Allen, Litzy Azua Aparicio, Katelyn Enderle, Hannah Massey

 

A/B Honor Roll

Grade 3: John Paul Axley, Irene Beeslaar, Dylan Breuer, Allison Castaneda-Alarcon, Alyssa Elam, Jazmine Elzey, McKenzi Jones, Grant Leech, Zoey Lowery, Brianna Martin, James Perez-Martinez, Anthony Philogene, Kevin Picazo-Gonzales, Julian Rivera, Nicolas Roberts, Rachel Ronquillo, Rebecca Ryan, Jesus Sandoval, Brittany Senior, Kaitlyn Tapp, Brittany Truong, Bryan Vejar-Gutierrez, Joseph Wall, Gregory Wenger

Grade 4: Olivia Abounader, Brock Adams, Trace Allen, Brianna Baker, Anthony Ball, Evan Broome, Tyler Carroll, Karen Castillo, Dayana Castrejon, Kaden Coykendall, JohnCarlos Figueroa-Toledo, Violeta Gerasimchuk, Bailey Hance, Makayla Helms, William Higginbotham, Shayla Houston, Rebekah Howard, Natalie Kayea, Katelyn Kiker, Brandon Logan, Heidi Picazo Gonzalez, James McNamara, Sydney Shaw, Chloe Small, Nathan St Benard, Casey Stoner, Adham Testman, Emily Tetreault, Zoey Vairetta, Tin Vo, Avannah Williams, Jonathan Woody, Aaron Zummo

 Grade 5:  Kolbi Anderson, Adeena Barnett, Steven Bausinger, Lucas Blanco, Brianna Bost, Iyanna Brooks, Helen Cardoso, Rachel Chew, Chiara Coppin, Avery Corby, Kevin Cunningham, Trinity Denzler, Ethan Diehl Blount, Andrew Eason, Andre Fernandez, Yhanelly Galeana, Zoey Gleason, Ryan Gundersen, Joshua Harkins, Adrianna Harmon, Christopher Holden, Kylee Huneycutt, Maxine Imsande, McKenna Kieffer, Zoe Lemon, Jacob Parker, Jacob Pender, Savannah Plott, Hannah Quick, Guadalupe Quintanilla, Jared Reynolds, Amy Rivera Franco, Collin Shulman, Dylan Stilwell, Tymothy Stack, Mackenzie Townsend, Jorge Vejar-Guitierrez, Kassidy White